Z Los Angeles na CreativeMornings we Wrocławiu. Mikołaj Stroiński wystąpił w Narodowym Forum Muzyki. Mikołaj Stroiński, autor muzyki do gry ,,Wiedźmin 3”, opowiedział o kolejnym temacie spotkań - Game. Mikołaj miał okazję mieszkać na kilku kontynentach. Podczas studiów zachwycił się twórczością pianisty jazzowego Oscara Petersona, ale zawodowo wymarzył sobie inną drogę. Zamiast jeździć po całym świecie z koncertami, zaczął komponować utwory na potrzeby filmów, seriali (m.in. ,,Bez Tajemnic”, ,,Paradoks”) oraz stacji telewizyjnych (HBO, Discovery Channel). Kompozytor stworzył oprawę muzyczną do kilkunastu gier m.in. ostatniej części trylogii ,,Wiedźmina”, w której zawodnicy wcielają się w postać ze słynnej sagi Andrzeja Sapkowskiego.

About the speaker

Polski kompozytor, który na co dzień mieszka w Los Angeles. Ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Berklee College of Music w Bostonie. Jego utwory ilustrowały słynne filmy, seriale i gry video. Muzyk współpracował również z największymi stacjami telewizyjnymi m.in. HBO, Discovery Channel, History Channel i FOX.

Najbardziej znanym tytułem w dorobku Mikołaja Stroińskiego jest trzecia odsłona gry ,,Wiedźmin 3” (Dziki Gon oraz Krew i Wino), którą pokochały miliony fanów na całym świecie. Utwory kompozytora podbiły serca także fanów innych gier, czego dowodem była nominacja ścieżki dźwiękowej „The Vanishing of Ethan Carter” do nagrody Game Developers Choice Awards w 2015 roku. Jego muzykę usłyszymy również w licznych filmach i serialach (,,Bez Tajemnic”, ,,Paradoks” i ,,Zbrodnia”), przy których współpracował m.in. z reżyserami Agnieszką Holland, Wojciechem Smarzowskim i Borysem Lankoszem.

Favorite quotes from this talk

No quotes yet. Sign in to tag a quote!

Photos from this talk See all

navigateleft navigateright

    *Crickets* Sign in to add a comment.