Maryam Rahimi

May 26, 8:30am - 11:00am IRDT. Hosted at Museum of Bazaar and Jobs

part of a series on Serendipity


About the speaker

مریم رحیمی کارشناسی ارشد پژوهش هنر و کارشناسی ارشد هنر اسلامی از دانشگاه تهران مولف کتاب نقش‌های شیدایی رتبه ۷ و ۲۰ کنکور سراسری سال های ۸۸ و ۹۲ مدرس دانشگاه‌های آزاد تهران، علمی کاربردی تهران و هنر و صنایع دستی تبریز تخصص در زمینه نقد هنر و تاریخ و جامعه شناسی هنر شاگرد ممتاز دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد و عضو استعدادهای درخشان رئیس انجمن علمی پژوهش هنر در سال های ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۰

Local partners

Additional details

اصطلاح «سرندیپیتی» در سال ۱۷۵۴ توسط نجیب‌زاده هوریس والپول ابداع شد. زمانی که یک افسانه‌ی ایرانی با نام «سه شاهزاده‌ی سرندیپ» را می‌خواند، او نامه‌ای به دوستش نوشت تا برداشتش را با او در میان بگذارد. «شاهزاده‌ها همیشه به طور اتفاقی و با هوشمندی چیزهایی را کشف می‌کردند که حتا در پی آن نبودند.»

داستان‌هایی که در مورد سرندیپیتی می‌شنوید، آن‌ها اغلب ته‌مایه‌ای از حیرت، لذت و گاهن دگرگونی عمیقی دارند. این اتفاقات لذت‌بخش پیش‌بینی نشده بعضی وقت‌ها موقعیت‌هایی هستند که ما در به در دنبالشان بودیم. و بالاتر از همه، آن‌ها لحظاتی هستند که هرگز از ذهنمان فراموش نمی‌شوند.

ببینیم پذیرش یا گسترش مفهوم سرندیپیتی چگونه خواهد بود؟ در ۱۷۰ شهر از میان ۶۲ کشور، درباره‌ی اتفاقات برنامه‌ریزی نشده خواهیم شنید که ما رو به چیزهای جدید خواهد رساند. تم این ماه به پیشنهاد نمایندگان مسکو انتخاب شده و تصویرسازی اون رو هم آنتون یرمولوف انجام داده.