Courage involves ongoing development based on the past experiences, but with future mind.

Słowo ,,odwaga”, czyli temat marcowego spotkania CreativeMornings, Linda Parys mogłaby odmieniać przez wszystkie przypadki, ale zamiast tego woli skromnie przyznać, że po prostu robi to, co kocha. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych, która realizuje się jako stylistka i fotograf. Aby napędzać swoje kolejne projekty, potrzebuje czasu, aby zwolnić. Kiedy w 1986 roku w Rzymie otwierał się pierwszy lokal globalnej sieci fast-foodów, Carlo Petrini w geście protestu wyszedł na ulicę z domową pizzą i makaronem. Linda Parys przeszczepiła ideę slow life i slow food na grunt mody i otworzyła w 2011 roku Fu-Ku Concept Store, oferując na półkach polskie ubrania, torebki i biżuterię jako alternatywę wobec trendów lansowanych przez koncerny.

About the speaker

Fotografka, art director, założycielka jednego z pierwszych w Polsce Concept Storów Fu-Ku.pl- The Slow Fashion Concept oraz pierwszego Fashion Truck'a z autorską modą. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Międzynarodowego Forum Fotografii “Kwadrat”. Promotorka slow fashion oraz świadomej konsumpcji.

Na co dzień realizuje sesje zdjęciowe dla marek modowych i fotografuje sztukę. To co najważniejsze dla niej zarówno w modzie jak i w fotografii to ludzie, za którymi stoi idea, którą można zilustrować zarówno za pomocą aparatu jak i ubioru. Kocha podróże i fragmenty historii miast zamknięte w minimalistycznej fotografii tych miejsc. Nie może żyć bez podróży, dobrej kawy i pilatesu! :)

Favorite quotes from this talk

No quotes yet. Sign in to tag a quote!

Photos from this talk See all

navigateleft navigateright

    *Crickets* Sign in to add a comment.