Have fun experimenting with context, get out of the box.

Marina Abramovic, who you may know, said “If you are a baker, making a bread, you’re a baker. If you make the best bread in the world, you.re not an artist, but if you bake the bread in the gallery, you’re an artist”.

About the speaker

Joanna Gniady

Ilustratorka z Wrocławia tworzy dla międzynarodowych magazynów, wydawnictw i instytucji kulturalnych. W zebraniu myśli pomaga jej szkicowanie, w szkicowaniu – inspiracja francuską sztuką, widok drzew palmowych i ulubione Prosecco.

Plakaty z jej rysunkami zapraszały na Noc Muzeów we Wrocławiu i spektakle Opery Narodowej w Paryżu. Ilustracje trafiały także na łamy takich magazynów jak ,,Charaktery”, ,,Twój Styl”, ,,Wysokie Obcasy” oraz zatrzymywały wzrok czytelników przeglądających angielski ,,The Guardian” czy ,,ELLE Italia”. Artystka znalazła sposób na ilustrowanie pomysłów tak różnorodnych klientów jak IKEA, Škoda czy zespół Czesław Śpiewa.

Wyraziste i pełne charakteru ilustracje Joanny Gniady doceniają nie tylko zleceniodawcy i czytelnicy, ale także koledzy i koleżanki z branży. Artystka należy do Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej, którego szeregi zasilają najlepsi graficy z Polski. Prace wrocławianki gościły na wielu festiwalach od naszego kraju przez Szkocję po Portland w Stanach Zjednoczonych. Zdobywały również wyróżnienia w międzynarodowych konkursach – The World Illustration Awards czy 3x3 International Illustration Awards.

Favorite quotes from this talk

No quotes yet. Sign in to tag a quote!

Photos from this talk See all

navigateleft navigateright

    *Crickets* Sign in to add a comment.