Wonder - Katarzyna Kaczmarek i Yauheniya Chubarava

June 28, 8:30am - 10:00am CEST. Hosted at URBAN GARDEN

part of a series on Wonder


Local partners

Additional details

W czerwcu pochylimy się nad tematem WONDER. Czym są cuda i gdzie ich szukać? Co wprawia nas w największe zdumienie? Na co dzień możemy ich nie zauważać, bo mamy dokładnie zaplanowaną każdą minutę. A może w czerwcu pozwolimy by życie nas trochę zaskoczyło?

Naszymi prelegentkami będą kobiety poświęcone naturze - Katarzyna Kaczmarek i Yauheniya Chubarava, czyli Żenia i Kasia z FormaLiści. 3 lata temu i połączyła je wspólna pasja - natura. Zainspirowane ideą kultury vege i zero waste, postanowiły promować ją prowadząc działalność FormaLiści i Plastformers.

FormaLiści to dzieła natury w twórczym wydaniu, czyli… jadalne bukiety. Co więcej bukiety nie powstają z produktów przypadkowych, w większości pochodzą z ogrodu społecznego TheDziałkas! uprawianego przez dziewczyny.

Plastformers prowadzi lokalne działania edukacyjne i warsztaty, których celem jest ochrona środowiska i zrównoważony rozwój poprzez promocję przyjaznych środowisku zachowań konsumenckich takich jak zasada 4R (reduse, repair, reuse, recycle tj. redukuj, naprawiaj, używaj wielokrotnie, przetwarzaj) oraz projektowania permakulturowego, opierające się na przyjętych zasadach: troszcz się o Ziemię, troszcz się o ludzi, dziel się nadmiarem.