Michał Żebrowski talks about the great challenges of running his own theater, being an actor and much more!

About the speaker

Aktor filmowy i teatralny, producent, dyrektor naczelny Teatru 6. piętro w Warszawie. Absolwent Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (1995). Jeszcze podczas studiów zagrał główne role w przedstawieniach Teatru Telewizji, opartych na najważniejszych dziełach polskiej literatury romantycznej.

Jego gra zdobyła uznanie krytyków, którzy określili go mianem jednego z najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia. Podczas prestiżowego XIII Ogólnopolskiego Przeglądu Szkół Teatralnych w Łodzi (1995) zdobył trzy najważniejsze nagrody, co nie zdarzyło się nigdy wcześniej. Jego dyplomowe przedstawienie Miłość i gniew Johna Osborna pozwoliło krytyce stwierdzić, że był to od lat najbardziej udany debiut.

Jest laureatem niemal wszystkich nagród przyznawanych ludziom show-businessu, między innymi „Wiktora”, dwukrotnie „Złotej Kaczki”, „Fryderyka”. Zagrał w kilkudziesięciu filmach w Polsce i za granicą oraz w spektaklach Teatru Telewizji. Występował na deskach większości warszawskich teatrów i na wielu scenach w całej Polsce.

Od 1995 roku jest producentem wydawnictw fonograficznych, z których większość osiągnęła status platynowych płyt. Od 2006 roku jest współproducentem przedstawień teatralnych, które do dziś są scenicznymi przebojami.

Favorite quotes from this talk

No quotes yet. Sign in to tag a quote!

Photos from this talk See all

navigateleft navigateright

    *Crickets* Sign in to add a comment.