Michał Kmieciak speaks on the importance of following your passion in life and creating music.

About the speaker

Michał Kmieciak, dziennikarz kulinarny, muzyk, kompozytor. Kiedyś pisał o jedzeniu i tworzył programy kulinarne, dzisiaj piszę muzykę. Jego głównym projektem jest Hello Mark, ale interesuje się także jazzem i muzyką filmową. Pomimo, że porzucił kulinaria dla muzyki, do dzisiaj uwielbia gotować. Do kuchni – podobnie jak do muzyki – podchodzi kreatywnie, tworząc kolejne smakowe kompozycje.

Jego zespół Hello Mark istnieje dopiero od niespełna dwóch lat, jednak już zdążył zaistnieć na polskim rynku muzycznym. Zaczął nietypowo – od ciepło przyjętej, nakręconej w domu sesji „Live@Home”. Potem przyszły dwa transmitowane na żywo, radiowe koncerty, występy w klubach i plenerach w całej Polsce, liczne tytuły „odkrycie” i „nadzieja”, i dwie składanki, na których znalazł się w doborowym towarzystwie.

Prawdziwa ofensywa szykuje się jednak na jesień 2013. Wtedy właśnie ukaże się długo wyczekiwany, debiutancki album grupy pt: „Close Your Eyes”. Jego wydanie poprzedził singel „Never Ending Story”, do którego teledysk nakręcił Marcin Mikulski, nagrodzony na tegorocznym festiwalu w Gdyni. Za kamerą stanął Maciej Twardowski, twórca klipu Myslovitz „Trzy sny o tym samym”. Utwór pojawił się na antenie wielu stacji radiowych oraz zwrócił też uwagę licznych portali muzycznych.

„Ich sekret to własny styl - po jednym koncercie i kilku sesjach z ich nagraniami wrzuconymi na YouTube, jestem w stanie rozpoznać ich piosenki wśród zalewu innych pretendentów do indie-popowego tronu” – pisał po jednym z koncertów Marcin Kostaszuk z Głosu Wielkopolskiego. Czy tron ten zajmie Hello Mark? Zobaczymy wkrótce…

https://www.facebook.com/hellomarkmusic

Favorite quotes from this talk

No quotes yet. Sign in to tag a quote!

Photos from this talk See all

navigateleft navigateright

    *Crickets* Sign in to add a comment.