Together with the Secretary of the International Football Association Board - The IFAB we look behind the scenes of football

Miliard 120 milionów – tyle osób oglądało finał Mistrzostw Świata w 2018 roku, śledząc z zapartym tchem piłkarzy i komentując każdą niezrozumiałą dla siebie decyzję sędziego. Futbol jest bez wątpienia najbardziej popularnym sportem zespołowym. To radość po golach i smutek po porażce, skrajne emocje na trybunach i przed telewizorami, zacięta rywalizacja na boisku i burzliwe rozmowy po zakończonych meczach. Uwielbiamy dyskutować o futbolu i mówić, że sport nie jest sprawiedliwy, ale czy sami znamy przepisy gry i potrafimy być sprawiedliwi względem sędziów, piłkarzy czy trenerów? Podczas spotkania CreativeMornings we Wrocławiu Łukasz Brud zinterpretował temat miesiąca JUSTICE i opowiedział o postawie fair play, która obowiązuje nie tylko w sporcie.

About the speaker

Łukasz Brud Sekretarz Generalny The IFAB (The International Football Association Board)

Urodził się w 1980 roku w Gdyni. Ze światem piłki nożnej jest związany od kilkunastu lat. Od 2006 do 2015 roku pracował w FIFA. W 2014 roku został Sekretarzem Generalnym The IFAB - Międzynarodowej Rady Piłkarskiej – którą kieruje do dziś. The IFAB jest jedyną organizacją sportową na świecie, która od 1886 roku ustala i aktualizuje Przepisy Gry w piłce nożnej, konsultując je z ekspertami, sędziami, trenerami czy byłymi piłkarzami. Łukasz Brud kierował wprowadzaniem największych zmian w futbolu w ostatnich latach m.in. technologii goal-line oraz systemu powtórek wideo VAR (ang. Video Assistant Referees), który wspiera sędziów w kilkudziesięciu krajach na wszystkich kontynentach. Jest pierwszym Sekretarzem Generalnym The IFAB po przekształceniu go w niezależną organizację w 2014 roku. Pod jego pieczą Przepisy Gry stały się szerzej dostępne dla milionów fanów i ekspertów piłki nożnej – na oficjalnej stronie www, za pośrednictwem profili w mediach społecznościowych (Facebook i Twitter), a także dzięki nowej aplikacji mobilnej dostępnej od 31 maja 2019 roku.

Favorite quotes from this talk

No quotes yet. Sign in to tag a quote!

Photos from this talk See all

navigateleft navigateright

    *Crickets* Sign in to add a comment.