Jiřina Nowakowska speaks on the importance of having passion in your life and how tap dance can help to keep us young (body and spirit) for life.

About the speaker

Jiřina Nowakowska - Czeszka, urodzona w Pradze. W 1980 roku przyjechała do Polski na kontrakt pracy w teatrze (jako tancerka, nauczyciel stepowania). Od 1982 roku mieszka tu na stałe.

Tańca i stepowania uczyła się w Studiu Franka Towena w Pradze. Odkąd przyjechała do Polski pracowała w teatrach w Warszawie, Łodzi i Gdyni jako tancerka i nauczyciel stepowania.

W tym okresie w Polsce nikt nie stepował. Dziś, po 24 latach pracy, w kraju istnieją szkoły stepowania, tańczą również artyści, powstają stepujące zespoły taneczne. większość obecnie pracujących nauczycieli tap dance w Polsce była, lub jest, uczniami pani Jiriny.

Pani Jiřina była wykładowcą na wydziale aktorskim w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi oraz PWST w Krawie. Jest też wykładowcą w innych szkołach artystycznych (państwowych i niepaństwowych) na wydziałach aktorskich. Brała udział w wielu programach telewizyjnych propagując i demonstrując stepowanie.

Od 1991 roku prowadzi własne Studio tańca TAP & JAZZ DANCE w Warszawie (www.tap-dance.pl). Jej uczniowie zdobywają wiele nagród i tytułów na mistrzostwach i festiwalach w kraju i za granicą. Niektórzy z nich sami zostają nauczycielami tap.

Favorite quotes from this talk

No quotes yet. Sign in to tag a quote!

Photos from this talk See all

navigateleft navigateright

    *Crickets* Sign in to add a comment.