About the speaker

Nie ma na imię Patryk. Jest Piotrkiem. Pisze. Gra. Śpiewa.

Kiedy któregoś dnia stracił pracę stwierdził, że to idealny moment, żeby zrealizować swoje marzenie z czasów liceum. Na dwa miesiące zamknął się w swoim pokoju, gdzie za pomocą jednego mikrofonu, komputera i kilku instrumentów nagrał debiutancką płytę „Something of an End”.

Zaledwie parę miesięcy później jako Patrick the Pan otworzył tegoroczny Opener Festival. Wystąpił też na wielu innych festiwalach m.in.: Sacrum Profanum u boku Adriana Utley'a z PORTISHEAD, GreenZoo Festival, PiotrkOff Festival.

„Something of an End” zbiera same pozytywne recenzje. Promuje ją teledysk do utworu “Bubbles”, który Piotrek nagrał dzięki wsparciu internautów w serwisie Polak Potrafi. Jedną z ról zagrał w nim znany aktor Piotr Cyrwus, który zgodził się zrobić to za darmo.

Daniel Wyszogrodzki napisał o Piotrku w “Zwierciadle”: „Dawno nikt mnie tak nie zaskoczył (…) Po takim debiucie można oczekiwać światowej kariery, bo i muzyka jest tu absolutnie światowa.” Sam o swej muzyce mówi: “Robię taką muzykę, jakiej sam bym chciał posłuchać”.

www.patrickthepan.pl

Favorite quotes from this talk

No quotes yet. Sign in to tag a quote!

Photos from this talk See all

navigateleft navigateright

    *Crickets* Sign in to add a comment.