Çağıl Özdemir & Murat Sezgi

February 23, 9:00am - 10:30am +03. Hosted at ATÖLYE

part of a series on Curiosity


About the speaker

İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri ile Siyaset Bilimi bölümlerinden mezun oldu. Müzik sektörü ile gönül macerası üniversite yıllarında artist rehberliği yaparak başladı. Aynı dönemde çeşitli reklam ve TV projelerinde çalıştı. 2015 yılında Lin Records ile bir araya gelerek kurulan Kabak & Lin’in kurucu ekibi arasında. Berlin Sanat Akademisi’nde Güzel Sanatlar öğrenimine devam ettiği şu sıralar, minimalismus+ adını verdikleri etkinlikler serisi ve yapımcılığını yaptığı uzun metraj film projesi üzerine çalışıyor. // She graduated from Istanbul Bilgi University with a double degree in Media and Communication Systems and Political Science. She got involved with the music industry as an artist guide during her study years. In the same period, she has worked for various advertisement and TV projects. As of 2015, she has become one of the founding members of Kabak & Lin Records, which was formed through merging with Lin Records. She currently pursues her studies in the Fine Arts field in Berlin University of the Arts, and takes part in the organization of an event series entitled minimalismus+, and produces a feature film.

2003 yılından itibaren müzik sektörü ağırlıklı olmak üzere, içlerinde Rock'n Coke, One Love Festival, Cirque du Soleil, Efes Pilsen Blues Festivali, İstanbul Caz Festivali, Babylon konserleri gibi çeşitli kültür ve sanat işlerinde yer aldı. 2015 yılından itibaren, Lin Records ile bir araya gelerek kurulan Kabak & Lin'in kurucu ekibi arasında. Berlin ve İstanbul arasında mekik dokuyor, bu iki ülkede etkinlikler düzenleyen ve tasarlayan geniş bir ekibin parçası.. 2018 yılı itibariyle XJAZZ Booking şirketiyle gerçekleştirdikleri birleşme ile birlikte Reykjavik, New York, Tel Aviv gibi şehirlerde gerçekleştirilecek XJAZZ Festivallerine hazırlanıyor. Aynı zamanda Türkiye'de Bozcaada Caz Festival, Uluslararası Bergama Tiyatro Festivali gibi işlerin de yürütücü ekibinde. // He has been actively involved in events and concert series such as Rock'n Coke, One Love Festival, Cirque du Soleil, Efes Pilsen Blues Festival, Istanbul Jazz Festival, Babylon, since 2013. As of 2015, he is one of the founding members of Kabak & Lin, which was formed by merging with Lin Records. He’s travelling a lot between Berlin and Istanbul, doing events in both countries. He is working hard to develop the XJAZZ Festival to spread in cities like Reykjavik, New York and Tel Aviv by 2018 onwards. He is also a part of the team that is running events like Bozcaada Jazz Festival, International Bergama Theatre Festival.

Additional details

Merak kavramı aslında birçok şey ifade ediyor; bir özellik, bir zihniyet veya bir beceri. Bilmediğiniz şeyleri merak etmek ve bu boşlukları bilgiyle doldurmak bilinçli olarak hayatımızı zenginleştirmek aslında. CreativeMornings etkinliğinde bu ayki konuklarımız bir diğer etkinlik serimiz “Curious Community"nin kurucuları Murat Sezgi ve Çağıl Özdemir. Murat ve Çağıl ile "merak” kavramından yola çıkarak hayata geçirdikleri Curious Community etkinliğini ve meraklı insanların nasıl bir araya geldiğini konuşacağız. // The concept of curiosity actually can encapsulate several things: a personality trait, a state of mind, a skill. To be curious about the things that we don’t know and to fill these gaps with knowledge is to consciously enrich our own lives. At CreativeMornings, some of this month’s other guests are Murat Sezgi and Çağıl Özdemir, founders of one of our other event series, “Curious Community”. Starting out with the concept of “curiosity”, we will talk with Murat and Çağıl about the Curious Community events that they created and how curious people can come together.

09:00-09:30: Kahvaltı / Breakfast 09:30-10:00: Konuşma / Talk 10:00-10.30: Networking