Ayşegül Molu

July 26, 9:00am - 10:30am +03. Hosted at ATÖLYE

part of a series on End


About the speaker

Boğaziçi Üniversitesi İİBF Siyaset Bilimi Bölümü mezunudur. Meslek yaşamına 1986 yılında, pazarlama - iletişim sektöründe başlamış; Grey, Ogilvy ve Lowe gibi çokuluslu ajanslarda, stratejik planlama // marka yönetimi // örgütsel - yönetsel model geliştirilmesi konularında görev yapmıştır.

1996 yılından itibaren danışmanlık ve proje yönetimi konularına odaklanmıştır. İstanbul kentinin 2004 Olimpiyat adaylığı, 1995 CHP Seçim Kampanyası, 1998 Anavatan Partisi Seçim Kampanyası, Birleşmiş Milletler Habitat II Konferansı gibi projelerde stratejik yönetimin yanı sıra; medya kuruluşlarına ve sivil toplum örgütlerine danışmanlık yapmıştır. Başbakanlık için hazırlanan ve 14 sivil toplum örgütünün desteklediği Türkiye Markası Projesinin Genel Koordinatörlüğü'nü yürütmüştür. 2005 yılında Reklamcılar Derneği ve Reklamcılık Vakfı Genel Müdürlüğü'nü üstlenmiştir. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Rektör Danışmanlığı yapmıştır, Ocak 2013 itibarıyla öğretim görevlisi ve Adschool Istanbul Program Direktörlüğü görevinden ayrılmıştır. 2013-2018 döneminde Sabancı Üniversitesi Marka Pratiği Yüksek Lisansı ve Platformu’nun kurucu direktörlüğünü yürütmüştür.

Additional details

Sonlar olsun ki, yeni başlangıçlar doğsun. “Son” bize unuttuğumuz en önemli şeyi hatırlatır; sonlar yeni ihtimalleri doğurur.

CreativeMornings’in Temmuz ayı teması “Son” ve konuğumuz Reklamcılar Derneği'nin ve Reklamcılık Vakfı'nın 2005 - 2019 yılları arasında genel müdürlüğünü üstlenen Ayşegül Molu. 15 yıla yakın bir süre devam ettiği görevinden geçtiğimiz aylarda ayrılan Ayşegül Molu ile hayatında “son"a eren bir dönemi, yeni başlangıçları ve ihtimalleri konuşacağız. Molu, “vedalaşmayı biliyor muyuz” diye soracak. Kahvaltı eşliğinde başlayacak olan etkinliğe herkesi bekliyoruz.