Tradition - you might think you know it, but there is always so much more to discover

Chanuka, challah, matzah.. Chociaż słowa te brzmią dla europejczyków obco, są nam bardziej bliskie, niż się wydaje. W tym krótkim filmie Bente Kahan zabiera nas w podróż do swojego dzieciństwa i opowiada, jak wyglądają święta spędzane w Europie w żydowskiej rodzinie.

Tradycje - bardziej łączą czy dzielą?

Bente przekonuje, że ubiór, wiara, czy flaga w paszporcie nie definiują człowieka - najważniejsze jest to, co nosimy w sercu. “Tradycje mogą poróżnić ludzi i to bardzo niepotrzebnie”. Niektóre z nich są zaskakująco podobne i można je połączyć. Śpiewając “gdy śliczna Panna” w języku hebrajskim, Bente jest na to żywym dowodem.

About the speaker

Bente Kahan, norweska piosenkarka i aktorka żydowskiego pochodzenia, na co dzień związana z Wrocławiem. To tutaj działa w Fundacji Bente Kahan, której głównym celem jest przybliżanie szerszej publiczności żydowskiej kultury i historii. Swoją działalność we Wrocławiu rozpoczęła od renowacji Synagogi pod Białym Bocianem, w której aktualnie działa i rozwija się Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej. Synagoga stała się ośrodkiem kultury i edukacji, gdzie mają miejsce m.in. koncerty, warsztaty oraz wystawy.

Favorite quotes from this talk

No quotes yet. Sign in to tag a quote!

Photos from this talk See all

navigateleft navigateright

    *Crickets* Sign in to add a comment.