Justice - Łukasz Brud

August 30, 8:30am - 10:00am CEST. Hosted at Stadion Wrocław

part of a series on Justice


About the speaker

Łukasz Brud Sekretarz Generalny The IFAB (The International Football Association Board)

Urodził się w 1980 roku w Gdyni. Ze światem piłki nożnej jest związany od kilkunastu lat. Od 2006 do 2015 roku pracował w FIFA. W 2014 roku został Sekretarzem Generalnym The IFAB - Międzynarodowej Rady Piłkarskiej – którą kieruje do dziś. The IFAB jest jedyną organizacją sportową na świecie, która od 1886 roku ustala i aktualizuje Przepisy Gry w piłce nożnej, konsultując je z ekspertami, sędziami, trenerami czy byłymi piłkarzami. Łukasz Brud kierował wprowadzaniem największych zmian w futbolu w ostatnich latach m.in. technologii goal-line oraz systemu powtórek wideo VAR (ang. Video Assistant Referees), który wspiera sędziów w kilkudziesięciu krajach na wszystkich kontynentach. Jest pierwszym Sekretarzem Generalnym The IFAB po przekształceniu go w niezależną organizację w 2014 roku. Pod jego pieczą Przepisy Gry stały się szerzej dostępne dla milionów fanów i ekspertów piłki nożnej – na oficjalnej stronie www, za pośrednictwem profili w mediach społecznościowych (Facebook i Twitter), a także dzięki nowej aplikacji mobilnej dostępnej od 31 maja 2019 roku.

Local partners

Additional details

W piątkowy poranek 30 sierpnia na Stadionie Wrocław czekają nas ogromne sportowe emocje - od pierwszej do ostatniej minuty spotkania. Tym razem nie chodzi jednak o kolejny mecz drużyny Śląska. Specjalnie na spotkanie z uczestnikami CreativeMornings przyjedzie do Wrocławia Łukasz Brud, Sekretarz Generalny Międzynarodowej Rady Piłkarskiej – The IFAB! Zajrzyjcie za kulisy futbolu i… Stadionu Wrocław.

Podczas najbliższego spotkania CreativeMornings we Wrocławiu Łukasz Brud zinterpretuje temat miesiąca JUSTICE i opowie o postawie fair play, która obowiązuje nie tylko w sporcie. Sekretarz Generalny Międzynarodowej Rady Piłkarskiej podzieli się swoimi doświadczeniami, a w drugiej części odpowie na pytania uczestników. Warto skorzystać z tej niecodziennej okazji!

Patronat Honorowy nad spotkaniem CreativeMorningsWRO objęli Prezydent Wrocławia oraz Międzynarodowa Rada Piłkarska.

Wspólne śniadanie z postacią ze światowego futbolu to wydarzenie nie tylko dla zagorzałych sportowych fanów. Dla wielu osób spotkanie CreativeMornings jest wyjątkową okazją, aby po raz pierwszy trafić na Stadion Wrocław, który do tej pory jedynie mijała, jadąc samochodem czy tramwajem. A dla tych, którzy byli już tutaj na meczu czy koncercie – szansą na odwiedzenie miejsc zarezerwowanych zazwyczaj tylko dla piłkarzy. Dzięki gościnności gospodarzy Stadionu Wrocław każdy zarejestrowany uczestnik CreativeMornings będzie mógł zobaczyć imponujący obiekt od kulis. Zwiedzanie z przewodnikiem rozpocznie się po wydarzeniu.

Miejsce i dojazd: Stadion Wrocław, al. Śląska 1, 54-118 Wrocław Wstęp na stadion przez bramę A, a następnie przez recepcję VIP - W3 z poziomu 0 (parking).

Bezpłatny parking dla zmotoryzowanych uczestników spotkania.