About the speaker

Anna Lorens. Doktor architektury. Architekt, projektantka wnętrz i produktu. Adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej w Zakładzie Projektowania i Teorii Architektury Prof. Ewy Kuryłowicz.

Prowadzi autorską pracownię Anna Lorens (www.lorensanna.com), w ramach której realizuje projekty z obszaru architektury, wnętrz i designu – zarówno publiczne, jak i prywatne. Współprojektantka systemu “Garden Office” (obecnego m.in. na Salone Milano, Ambiente Frankfurt, Kortjiik), współautorka zrealizowanych projektów wnętrz rezydencji Ambasadora w Berlinie, interaktywnego Muzeum Krzyżaków w Działdowie, wielu domów jednorodzinnych i wnętrz.

Autorka książki „Fenomen miejsc biesiadnych w mieście” (Grand Prix Fundacji Stefana Kuryłowicza), “Dobrego Wnętrza”, www.ewaiwnetrze.pl.

Flow – rozumiany nie tylko jako twórcze uniesienie, ale też przepływ idei to ważne słowo dla współczesnej architektury. Żyjemy w epoce zmienności – przepływów potrzeb, uwarunkowań, zachwytów. Meble i szeroko rozumiane przedmioty codziennego użytku przyjmują formy, które zawsze mają bardziej teatralny kształt i systemową strukturę. I tak dom staje się kryjówką, a nie schronieniem, ponieważ celowo nie szukamy bezpieczeństwa, ale formy izolacji. Nie musi mieć tradycyjnych podłóg, okien, dachów ani wielkiego wejścia. Może to być struktura, którą dowolnie będziemy kształtować zgodnie z zasadą: mniej znaczy lepiej. Wielozmysłowo i multidyscyplinarnie.

Favorite quotes from this talk

No quotes yet. Sign in to tag a quote!

Photos from this talk See all

navigateleft navigateright

    *Crickets* Sign in to add a comment.