Context - Joanna Gniady

December 15, 8:30am - 10:00am CET. Hosted at Surowiec

part of a series on Context


About the speaker

Joanna Gniady

Ilustratorka z Wrocławia tworzy dla międzynarodowych magazynów, wydawnictw i instytucji kulturalnych. W zebraniu myśli pomaga jej szkicowanie, w szkicowaniu – inspiracja francuską sztuką, widok drzew palmowych i ulubione Prosecco.

Plakaty z jej rysunkami zapraszały na Noc Muzeów we Wrocławiu i spektakle Opery Narodowej w Paryżu. Ilustracje trafiały także na łamy takich magazynów jak ,,Charaktery”, ,,Twój Styl”, ,,Wysokie Obcasy” oraz zatrzymywały wzrok czytelników przeglądających angielski ,,The Guardian” czy ,,ELLE Italia”. Artystka znalazła sposób na ilustrowanie pomysłów tak różnorodnych klientów jak IKEA, Škoda czy zespół Czesław Śpiewa.

Wyraziste i pełne charakteru ilustracje Joanny Gniady doceniają nie tylko zleceniodawcy i czytelnicy, ale także koledzy i koleżanki z branży. Artystka należy do Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej, którego szeregi zasilają najlepsi graficy z Polski. Prace wrocławianki gościły na wielu festiwalach od naszego kraju przez Szkocję po Portland w Stanach Zjednoczonych. Zdobywały również wyróżnienia w międzynarodowych konkursach – The World Illustration Awards czy 3x3 International Illustration Awards.

Local partners

Additional details

Joanna Gniady​ potrafi przelewać kolorowe myśli na białą kartkę papieru. Z okien swojego studia widzi karuzelę w Parku Staromiejskim we Wrocławiu, ale jej ilustracje trafiają do magazynów i na plakaty w całym kraju i Europie. Skąd czerpie inspiracje i czym dla niej jest kontekst, w którym tworzy? Artystka będzie gościem ostatniego wydarzenia CreativeMorningsWRO w tym roku.