Ava Hadadi

January 25, 9:00am - 11:30am +0330. Hosted at Isfahan CityCenter

part of a series on Surreal


About the speaker

برای سومین رویداد صبح‌خلاق یک هنرمند کنار ماست؛ آوا حدادی بازيگر، كارگردان و گريمور سینما و تئاتر قرار است با ما راجع به تجربه‌ی سورئال بگوید. از بی‌مرز بودن در خلاقیت؛ زمانی که انسان از محدودیت‌های جهان مادی گذر می‌کند.

او که تاکنون دو تئاتر سورئال نی‌نی اخاذه و سمفونی خاموش را به روی صحنه برده است، از تجربیات و الهام‌های ذهنی‌اش حین خلق می‌گوید. خلق اثر. از این‌که خلاقیت چیست؟ و آینده‌ی انسان مدرن چیست؟

او با یک سورپرایز به صبح‌خلاق خواهد آمد؛ با یک تجربه‌ی سورئال دست‌جمعی در سالن؛ پیوند ما با جهان سورئال.

به اعتقاد او، انسان آینده، انسانی سورئال است.

Local partners

Additional details

اولین تم صبح‌خلاق در سال جدید، «سورئال» هست.

وقتی شما به قطعه هنری از فریدا کالو یا سالوادور دالی نگاه می‌کنید، چیزی را می‌یابید بی‌نهایت شگفتی آفرین! چرا این قطعات آشنا به نظر می‌رسند درحالی که کاملا از دنیای دیگری آمده‌اند؟

سورئالیست‌ها همواره تلاش می‌کنند تا از زندان ذهن منطقی آزاد شوند، و تا انتهای ناشناخته‌ها، سایه‌ها و ناخودآگاه بروند. سپس نقاشی می‌شود ماه عسل این کاوش؛ آینه‌ای برای مشاهده‌ی ژرفای ناخودآگاه‌مان. جنبش سورئالیسم، از سلسله حوادثی که در سال ۱۹۲۰ در میانه‌ی جنگ جهانی اول به وقوع پیوست، الهام گرفته شد و به تاثیرگذاری بر هنرمندان، نویسندگان، عکاسان و فیلم‌سازان ادامه داد. این جنبش فرهنگی و هنری با تکنولوژی‌های جدیدی همراه شد که در صدد کمک به بیان راحت‌تر ایده‌های بشر بودند.

امروز ما متوجه نشانه‌هایی از سورئال در دور از انتظار ترین لحظات زندگی هر روزمان هستیم؛ گالری‌های هنری، مثل اتاق بی‌نهایتِ یایوی کوساما، هستند تا مردم را محو در تجربیاتی کنند که واقعیت را زیر سوال می‌برند؛ اجرای رقصی ورزشی یا مدیتیشن برای رفع خستگی در سکوت می‌توانند تجاربی بی‌نهایت رویایی باشند.

چه ما تجربه‌ی لحظه‌ای سورئال را داشته باشیم و یا با نقاشیِ بدون فکر کردن و یا نوشتنِ ناخودآگاه آشنا باشیم، همیشه چیزهایی برای یادگرفتن در مورد خودمان و چیزهایی که در عمیق‌ترین لایه‌های امیال‌مان پنهان شده است، وجود دارد که باعث می‌شود زندگی‌مان عادی و کنترل شده باقی بماند.

تم این ماه، به انتخاب دوستان ما در شهر بروکسلِ بلژیک است و شارلوت دومورتیِر کار تصویرسازی آن را به عهده داشته است؛ اسپانسر جهانی موضوع این ماه نیز، وردپرس است.

———–

Happy new year, community!

Our first CreativeMornings theme of 2019 is #CMsurreal presented by @wordpressdotcom. It was chosen by @cm_brussels and illustrated by @charlotte.dumortier.

“We recognize a sense of the surreal in unexpected moments in daily life.”