У січні ми говорили про тривожність. Як балансувати між роботою та сім’єю, чому важливо спілкуватися з дисоційованими людьми та не завжди відгукуватися на прохання, нам розповідала Оксана Стехіна, Chief Business Development Officer в Dentsu Aegis Network Ukraine. Ми підготували для вас конспект ранкової зустрічі.

Під час різних своїх виступів я завжди чесно кажу про те, що не претендую на істину в усьому, про що розповідаю.  Я щиро і без масок ділюся тим досвідом, який отримала за майже 37 років свого життя. Не обіцяю, що в кожного він працюватиме так само, як у мене, але за певних обставин і в певних ситуаціях точно спрацює. Я буду рада, якщо хоча б один із тезисів, якими я сьогодні поділюся, стане для вас корисним.

Що таке anxiety для мене? Розкажу на прикладі історії про те, з чого сьогодні почався мій creative morning. Я люблю розповідати, що в мене є картинка-міф для Інстаграму про те, який вигляд має кар’єра і 4 дітей. Ця картинка набирає 48 тисяч лайків, і в коментарях під нею мені пишуть: «Ти така крута!», «У тебе такі фотографії! У тебе такі діти!». Але за кадром усе має зовсім інший вигляд.

Мій ранок почався з того, що моя середня донька, у якої в школі сьогодні день супергероїв, відмовилася одягати свій костюм. Звечора ми погодили і приміряли костюм, у якому ідемо, але зранку щось пішло не так, і костюм Бетмена, який ми позичили у нашого друга й переробили для неї, виявився не таким. Усі дібрані аксесуари теж були не ті, і довелося все змінювати. І тоді я подумала, що треба було обирати для свого виступу тему про гармонію, усвідомленість, щоб відчути на собі саме їх, але ні. Ми не шукаємо легких шляхів – ми говоримо про тривожність, про те, що нас найбільше лякає.

З появою дітей я відчуваю тривожність постійно. Спинним мозком думаю про те, що зараз відбувається з тією чи іншою моєю дитиною залежно від того, кому потрібно більше уваги через вік, якісь соціальні обставини,  стан здоров’я тощо. І я поки вчуся виходити з цього стану.  Робота в цьому дуже допомагає. Бо коли ти занятий роботою, у тебе просто немає часу на переживання. Я завжди кажу, що директором працювати набагато легше, ніж мамою.

Для мене баланс між кар’єрою і родиною — це абсолютно свідомий вибір. Є вислів: happy wife — happy life. У моїй картині світу він трансформується на такий: happy mom  — happy kids. Я переконана: якщо жінка буде через відчуття провини і власного обов’язку сидіти зі своєю дитиною і не працювати, стане жертвою сама і знехтує своїми інтересами,  дитина точно щаслива не буде. Я тільки з першою дитиною три місяці сиділа вдома, і це були найдовші три місяці в моєму житті. Я нікого до цього не закликаю і розумію, що в кожного —  свої обставини. Але я точно пам’ятаю, як сиділа біля віконця і чекала, поки до мене приїде хтось із офісу, аби підписати документи. Тоді я вирішила, що маю якийсь час побути вдома,  аби подивитися, як няня поводиться з дитиною. В наступний раз було вже набагато легше, бо няня залишалася та ж сама. І я швидше виходила в люди. Я щиро вважаю, що мої діти завдяки такому моєму вибору набагато щасливіші, ніж могли би бути, якби я була з ними поруч.

Ми оцінюємо час разом з дітьми не кількісно, а якісно. Ми вигадуємо фанові поїздки, ходимо в кіно, вигадуємо веселі історії. У такі моменти я не відчуваю тривожність, і це здебільшого завдяки тому, що не присутня з ними постійно. Я точно знаю, що була би більш тривожною і роздратованою, і мої діти відчували б це, якби мені довелося розв’язувати побутові питання, пов’язані з батьківством, займатися розвитком дітей. Я щиро пишаюся своїми дітьми й абсолютно щаслива, що вони так розвинені. А ще – неймовірно вдячна тим, хто мені в цьому допомагає —надає змогу уникнути сотень репетицій і залишає для мене лише радість дивитися на досягнення моїх дітей на концерті.

Колись давно я прочитала притчу про те, як наповнюється посудина нашого життя. Думаю, ви всі її знаєте. Учитель поступово наповнював банку великими та меншими камінцями і піском. Після кожної такої дії він запитував учнів, чи повна вже посудина. А потім запропонував їм «побачити» в цій посудині своє життя. Алегорично великі камінці — найголовніші речі, що є в кожного в житті. Це здоров’я, сім’я, кар’єра.  У кожного вони свої і можуть змінюватися протягом життя. Дрібніші камінці символізують менш важливі речі, а пісок — буденні життєві дрібниці. І якщо ти спочатку наповниш посудину свого життя піском, то там уже не залишиться місця для великих камінців.

Буду кривити душею, якщо скажу, що в житті я дотримуюся такого правила на 100%. Але я часто повертаюся до думки, що треба наповнювати посудину життя за пріоритетами: від найважливішого до менш важливого. Кожен сам визначає ці пріоритети. І я намагаюсь, але не завжди про них пам’ятаю.

Я знаю два підходи до розподілення енергії й активності й обидва застосовую в житті. Один із них стверджує, що треба слідувати своєму внутрішньому Я і бігти за тією суперенергією, яка мене реально драйвить. А другий — що треба все-таки сповільнюватися, думати, перш ніж робити.

Мені розказали дві історії щодо цього. Перша — про те, що енергія породжує енергію. Ця історія — моя на 100%.  Тобто що більше ти робиш енергійних речей, то більше енергії ти отримуєш із простору. Друга історія попереджає,  що потрібно час від часу вмикати енергозбережувальний режим, щоб наповнитися енергією. У такі моменти треба відпочити на природі, поїхати в подорож і т.д. Із цих двох історій я не обираю жодну, я їх міксую: півроку на півроку, рік на рік чи день на день. Коли як виходить.  

Що допомагає структурувати своє життя і думки та максимально запобігати появі тривожних моментів? За останній рік я відкрила для себе програму для планування TodoIst. Вона синхронізується з телефоном і ноутбуком. Свої плани можна структурувати по-різному: робота, особисте і т.д. У мене там є розділ One day. Туди  я записую всі ідеї, що спадають мені на думку, і періодично їх переглядаю. Це дуже допомагає зняти психологічне напруження. Мені дуже імпонує правило, яке запропонував розробник цієї програми: усе, що ти можеш зробити упродовж найближчих двох хвилин, не записуй, а зроби.

Ще одне досягнення, яким я дуже пишаюся, — те, що я оточую себе людьми,  абсолютно протилежними мені за психотипом. Моя команда — це люди, які розуміють мої дивацтва і залюбки роблять ті справи, які мене дратують. Коли мої колеги роблять у нашому спільному пазлі те, що я б ніколи не робила. Знайдіть таких людей — і ви будете дуже цінувати один одного!

Щиро раджу всім сучасним людям спілкуватися з дисоційованими людьми, як-от психолог, коуч, священик. Залежно від того, у якій парадигмі світу ти живеш, ти обираєш для такого спілкування найбільш релевантну людину. Дуже важливо накопичені речі час від часу комусь «зливати». Різні кухонні розмови — корисні, але коли ти ділишся своїми проблемами з близькими людьми чи з подругами, проблеми здебільшого лише гіперболізуються. Люди не дисоційовані за тебе дуже хвилюються і проживають твої біди. А у випадку з психологом і коучем ти обмінюєш проблеми на гроші. Енергію, яку вони тобі дають, ти оплачуєш грошима. І такі послуги зараз дуже доступні.

Я переконана, що за будь-які речі, які ви отримуєте, треба щось давати на заміну. Інакше вони не будуть корисними. Не можете заплатити гроші, обміняйте на свої компетенції.

«Ні» – це найскладніше слово, яке я досі вчуся говорити. Ми чомусь виховані так, що відмовляти іншим ніби незручно. Дуже чітко важливо розуміти, що не всі запити, які до вас надходять із простору, обов’язково мають бути виконані. Я за те, щоб спрямовувати в різних напрямках ті запити, які вам не резонують. Коли чуєте прохання про допомогу, одразу повертайтеся до своєї посудини з цінностями і міркуйте, чи наближає вас запропонована справа до тих великих і важливих камінців. Якщо ні, то відмовляйте. Є дуже багато фраз-замінників категоричного «ні», наприклад: «Я така завантажена,  зможу тобі допомогти через  місяць». Як правило, за місяць справа стає вже не актуальною.

У мене іноді складається враження, що люди свій ресурс бережуть, а мій — витрачають. На 100% запитань, із якими до мене звертаються, відповіді можна знайти у відкритих джерелах. Але легше подзвонити мені і запропонувати зустрітися після роботи, аби я розповіла, як зробити те чи інше правильно. Бо я ж знаю, я ж розумна.

Колись я ходила на тренінги до Іцхака Пінтосевича. І тоді я собі зробила такий колажик, де написала речі, які мені приносять задоволення; техніки, які я можу використати для поліпшення якості життя, і мої досягнення. До нього я часто зверталася в складних ситуаціях, коли мені, наприклад, потрібно було переключитися чи розслабитися. І я вже не витрачала свій час і енергію на обмірковування того, як це зробити. Можливі варіанти вже були в мене написані. Важливо прописати різні задоволення — від масштабних, як-от подорож на Мальдіви, до чогось більш приземленого, наприклад, фісташковий еклер) Якщо ви витратите час і напишете свої джерела енергії, це вам знадобиться надалі.

Щоб уникнути тривожність, будьте собою.  Це найпростіший і водночас найскладніший висновок із усього, про що я сьогодні говорила.

Я працюю в одній компанії з одними й тими самими власниками 15 років. І сьогодні я маю великий кредит довіри цих людей за результати, які я показала за всі ці роки.  Якщо мені потрібно зранку відвести дитину в школу або довше побути вдома з тією дитиною, яка не хоче йти до школи, мені ніхто ніколи не дорікне.

Я знаю точно: якщо ти часто змінюєш роботу, то швидше ростеш кар’єрно і отримуєш більше грошей.  Мабуть, в певний період життя я могла б отримати більше грошей чи вищу посаду.  Натомість маю неймовірний бонус, адже тепер я цінний ресурс компанії, цінний працівник і цінна людина для тих людей, з якими ми будуємо бізнес.

Я дуже ціную те, що можу одягати ті речі, в яких мені зручно. І це можуть бути кросівки і кофта Adidas. Хоча в сотнях ситуацій я нібито мала б задуматися про дрес-код, про те, що про мене подумають, адже мені 37 років і я працюю у великій медійній компанії в Україні. Але я не хочу про це думати. Я хочу вдягнути те, у чому мені комфортно саме сьогодні. І в такому одязі я відчуваю розслаблення, що дає купу ресурсів і енергії.

Складно бути собою. Шлях до самого себе — довгий, це шлях чесності, щирості, прийняття себе з купою своїх недоліків. Від щирого серця бажаю вам знайти ці цінності і важливі речі в себе всередині та жити відповідно до них. І якщо ви й будете тривожитися, то лише щодо того, куди їхати на відпочинок  — на Мальдіви чи Сейшели. Хай це буде найсильніша тривожність у вашому житті!

Підготувала: Олеся Скорик.

Креативно підходити до виховання та розвитку своєї дитини сьогодні легше, ніж будь-коли. Різноманіття методик, інструментів та вправ не може не надихати, варто лише обрати те, що більш прийшлося до душі. Сьогодні пропонуємо придивитися до надзвичайної книги про літери з ненудними вправами навіть для найактивніших дітей: «Калябетка» («Typogryzmol») Яна Байтліка, польського дизайнера та ілюстратора, в українському перекладі нашого постійного надихаючого партнера — видавництва «Основи»!

А з’явилась ця графічна книга в результаті воркшопів для дітей. Ян викладає сучасну ілюстрацію та часто пропонує один з найефективніших шляхів оволодіти нею: крізь залучення чуттів. Його роботи оцінили не лише важливі мистецькі інституції, фестивалі і конкурси, а й величезна аудиторія його інтерактивних занять. На воркшопах для дошкільнят він запропонував завдання для знайомства з літерами.

Лише найцікавіші, на думку маленьких учасників воркшопів, завдання потрапили до фінальної версії книги. Вони вчать виводити літери, але й активно розвивають уяву та асоціативне мислення. Поряд із традиційними завданнями для вивчення літер діти знайдуть простір для самовираження, а також зможуть спрямувати свою природну енергію на саморозвиток. Ян гармонійно поєднав навчання та природнє прагнення наймолодших читачів до активної насиченої гри. Знайти літери в обрисах домашніх меблів, перетворити літери на циркових клоунів, подбати про зуби для беззубого крокодила, зійти на Еверест в пошуках літер і навіть розібратися із зубною пастою для привидів — автор пропонує впізнавати літери в навколишньому світі, замість позбавленого життя заучування прописних закарлючок.Більшість завдань спрямовані на досягнення ефекту «натхненною концентрації» абсолютно довільно. Тепер батькам не треба змушувати дитину концентруватися: виконуючи завдання, вона запалюється ідеєю активного навчання та робить це сама.

Експериментувати з використанням книги можна постійно. На сторінках «Калябетки» дозволені практично будь-які дії: писати, малювати, згинати, різати, м’яти, ліпити. Відтак кожна літера запам’ятається не лише своєю формою, а й асоціативною прив’язкою до світу навколо.Таким чином, ви й самі не помітите, як вам захочеться долучитись до процесу дослідження, здавалось би, таких знайомих літер зовсім по-новому!

Книгу перекладено вже шістьма мовами (український переклад — сьомий). Крім перекладів, «Калебетка» збирає і приємні нагороди. З-поміж них найважливішою є відзнака в категорії Non-Fiction на Bologna Ragazzi Award 2015 — щорічному конкурсі дитячих книг на провідному ярмарку дитячої літератури в Болоньї

Автор здійснив багато проектів у публічному просторі, що мають на меті покращити суспільство. Ми не можемо не приєднатися до його ідей та захоплюємось його стилем та творчим підходом!

Дізнайтесь більше про книгу за посиланням: http://osnovypublishing.com/book/kalyabetka/

Огляд підготувала Євгенія Гагаркіна.

image

Two days ago I saw a post of my friend on Facebook about the fact she’s quitting her current job. There was an attached image, definitely attracting everyone’s attention. It shows a naked woman with a collar around her neck, legs covering part of her face and with an open mouth, standing for an «O» in the word «Erotic». A cover of «Ukrainian Erotic Photography», a new book of our beloved partner, «Osnovy» Publishing, which turned out to be a goodbye gift from her colleagues.

Since the day it was established in 1992, «Osnovy» Publishing creates only the important books. Important for the society, for the development, for the history, for someone you care about — for life. «Ukrainian Erotic Photography», the newest release, is not an exception.

The book aims to create the retrospective of the photography of the body, featuring the works of art of the current Ukrainian photographers. It is the fullest collection of the photography and also is the first edition in English on the topic of Ukrainian eroticism. Although only 1000 copies are released for the first edition, the book gets interest from much more people on live presentations and discussions on the Internet.

image

21 artists, sharing more than 100 pictures in one book, truly accepted a challenge of being the pioneers in reflecting the role of the body and how free we can express ourselves regarding it. Ukrainian erotic photography was openly born in the nineties of the last century when Ukraine officially got its independence. Before that this genre was pressured by the censorship of USSR, prohibiting both sharing works of art on the topic of eroticism and discussing relevant issues. The book demonstrates works of art in chronological order, allowing the audience to observe the development of erotic photography in the independent Ukraine.

The book includes works by the young generation of photographers (Yaroslav Solop, Sergey Melnichenko, Igor Chekachkov, etc.) and well-known authors who have already become part of the Ukrainian photography history (Mykola Troch, Yevgeny Pavlov, Roman Pyatkovka, Hlib Vysheslavsky).

image

Maia Iva, one of the artists, whose pictures are featured in the book, explains: «It [Ukrainian erotic photography] is still so inconspicuous that it is necessary to place this embryo under a microscope. It is not yet clear how it will be formed and if it will reach the world level, but it is already trying. And this is the most important thing.»

What is also important is that the book contains minimum text and explanations. Apart from the bios of the authors and the names of the pictures, you will hardly find any description or an explanation of them. That opens another discussion of freedom of expression and interpretation, which is well succeeded in this edition.

Erotic photography will always be a current issue. Issuing editor of the book, Svitlana Libet, explains it as there will always be the new generation of the photographers with their new ideas. In this case, experiences and well-known Kharkiv School of Photography harmonically combine with younger artists.

image

Finally, erotic photography represents the general mood of the society. Svitlana highlights: «Life is reflected by eroticism, and it is clearly seen from photographs. It seems to us, this is the main value of the project».

CreativeMornings Kyiv is happy to support the enlightenment mission of the project and of «Osnovy» Publishing in general. Please let us know what you think and check the book details via the following link: http://osnovypublishing.com/book/ukrainian-erotic-photography-/

Author: Yevgeniya Gagarkina.

Тема цього місяця — Equality (рівність) — підштовхнула нас до спілкування з Тамарою Марценюк. Тамара —  соціологиня, кандидатка соціологічних наук, доцентка кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія», дослідниця соціальної проблематики і гендерної нерівності в сучасній Україні. Також Тамара — авторка книги «Гендер для всіх. Виклик стереотипам».

Тамара розказала про те, як правильно говорити про гендер, наскільки важлива освіта для розуміння гендерних питань, яка ситуація з гендерною дискримінацією в Україні та що з цим робити.

image

Що таке гендер і чи правильно ми говоримо про нього в Україні?

Саме цим я розпочинаю свою книгу «Гендер для всіх. Виклик стереотипам» http://osnovypublishing.com/book/gender-dlya-vsikh-viklik-stereotipam/.

Стать найчастіше пов’язують із генітальною будовою, репродуктивною системою, хромосомним набором, тобто з біологічними ознаками. А як ми в суспільстві визначаємо чоловіків і жінок? За довгим чи коротким волоссям, типом і кольором одягу, певними манерами поведінки (агресивністю чи ніжністю), тобто за радше соціальними ознаками. Навіщо нам знати стать дитини, коли жінка ще вагітна? Щоб уже купувати відповідний для хлопчика або дівчинки одяг та іграшки. Нам активно робить підказки магазин дитячих іграшок, де є окремі секції, часто марковані відповідними кольорами — рожевим для дівчаток і блакитним для хлопчиків. Навіть до вишу ми вступаємо на відповідні спеціальності: дівчата передусім на філологію, а хлопці більше на інформатику. Оці суспільні ознаки, які приписуються чоловікам і жінкам, і називають гендером.

Гендер — це певні соціальні ролі, що їх очікують від чоловіків і жінок. Жінка — насамперед мама, відповідальна за догляд за дітьми й іншими членами родини, за хатню роботу. А чоловік — радше професіонал, який фахово водить машину, експерт і знавець свого діла.

Гендер — це певні соціальні ролі, що їх очікують від чоловіків і жінок.

image

Такі в суспільстві гендерні стереотипи — уявлення про соціальні ролі для чоловіків і жінок, базовані передусім на біологічних ознаках. Так звані традиційно жіночі ознаки називають фемінністю (чи жіночністю), а чоловічі — маскулінністю (чоловічністю).

Маскулінність пов’язують із силою, владою, мужністю, витривалістю, агресією, неемоційністю, орієнтованістю на успіх. Натомість фемінність — це, навпаки, емоційність, чуйність, слабкість, жертовність, залежність тощо.

В Україні інколи, причому навіть політики, які в ідеалі повинні бути обізнані з тематикою прав жінок, бояться поняття «гендер». В основі страху — брак знання. Тому раджу більше читати про гендерну тематику — від наукових праць до документів ООН та ЄС — там чимало йдеться і про гендерні питання.

В Україні інколи, причому навіть політики, які в ідеалі повинні бути обізнані з тематикою прав жінок, бояться поняття «гендер». В основі страху — брак знання.

Яку роль у гендерних питаннях відіграє освіта та виховання? Як у нас із цим у Україні?

Освіта та виховання відіграють ключову роль у формування гендерних відмінностей і нерівностей, відтворенні владних відносин.

Одна з найбільших помилок — ототожнювати гендерний підхід зі статево-рольовим, коли кожній статі відповідає «своя» роль, що її повинні виконувати чоловік або жінка. Наприклад, дівчаток навчають бути вправними господинями й люблячими матусями, а хлопчиків — захисниками країни й годувальниками родини.

Гендерна теорія чи гендерні студії — це критичний підхід, який заперечує подібні думки про винятковість біологічного (або біологічний детермінізм). Біологічні відмінності між чоловіками й жінками не заперечуються, але підважуються як єдино можливі для пояснення гендерних ролей.

Одна з найбільших помилок — ототожнювати гендерний підхід зі статево-рольовим, коли кожній статі відповідає «своя» роль, що її повинні виконувати чоловік або жінка.

image

Відомій фразі Зигмунда Фройда «Анатомія — це доля» можна протиставити вислів французької філософині Сімони де Бовуар із її праці «Друга стать» «Жінкою не народжуються — жінкою стають». Те саме справедливо і для чоловіків. Адже ми приходимо у світ, де вже існують певні очікування від наших ролей і сценаріїв поведінки; у процесі виховання й соціалізації ми навчаємося «правильних» ролей, які відповідають традиційним уявленням про маскулінність і фемінність.

Справді, нас змалечку вчать бути хлопчиком чи дівчинкою, наприклад, купуючи нам відповідні іграшки. Дівчинка повинна гратися посудом, а якщо хлопчик просить у батьків таку іграшку, йому часто відповідають, мовляв, не чоловіча це справа — готувати їсти. Та чи вміти приготувати їсти собі і близьким — зайва навичка? Постаралися й маркетологи, адже дитячі кухні переважно яскраво-рожевого кольору. Вони ніби підказують батькам: купіть мене для дівчинки, яка майбутня господиня. Коли ми критично оцінюємо цей приклад, то послуговуємося гендерними студіями.

В Україні суперечлива ситуація із гендерночутливою освітою. З одного боку, привертається увага до сегрегованого за статтю навчання в школах (уроки «Технічної праці» для хлопчиків і «Обслуговуючої праці» для дівчаток), такі уроки навіть нещодавно скасували, відповідно до нещодавніх документів Міністерства освіти й науки. Важливо, що почали проводити гендерну експертизу навчальної літератури. З іншого боку, ми бачимо, що відновлюється навчання на зразок «шляхетних панянок» для дівчат і кадетів для хлопчиків. Тобто, маємо як прогресивні речі, так і доволі традиційні. Досі дівчата мають доступ не до всіх видів освіти, зокрема, військової.

У яких аспектах українці найбільше проявляють гендерну дискримінацію?

Передусім варто говорити про ринок праці та механізми гендерної сегрегації в ньому. Під вертикальною сегрегацією мається на увазі нерівність між чоловіками й жінками щодо посад на кар’єрній драбині. Вертикальна сегрегація має різні форми. Явище перешкоджання просуванню жінок на престижніші і краще оплачувані робочі місця західні дослідниці й дослідники називають «скляною стелею» та «липкою підлогою». «Скляна стеля» — явище, що узагальнює набір бар’єрів, які виникли на ґрунті індивідуальних і суспільних упереджень та які заважають жінкам просуватися кар’єрною драбиною в межах своєї організації, обіймати посади управлінського рівня.

«Скляна стеля» — явище, що узагальнює набір бар’єрів, які виникли на ґрунті індивідуальних і суспільних упереджень та які заважають жінкам просуватися кар’єрною драбиною в межах своєї організації, обіймати посади управлінського рівня.

image

Крім суспільних причин «скляної стелі», серед яких і стереотипи, індивідуальні причини — це низка особистісних якостей, як-от невпевненість у собі, які заважають жінкам досягати топ-позицій. До того ж брак досвіду через повільне просування кар’єрними щаблями, сімейні обов’язки (доглядова й хатня праця) теж не дозволяють жінкам просуватися службовою ієрархією нарівні з чоловіками. «Липка підлога» — це теж бар’єри, які утримують жінок на низькооплачуваних і малопрестижних роботах, як-от прибиральниці, касирки, няні тощо.

Горизонтальна сегрегація передбачає існування так званих типових «чоловічих» і «жіночих» професій у суспільстві. Причому в Україні низка професій досі заборонених для жінок.

Гендерна дискримінація поширена при прийомі на роботу. У статті 17 Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків і жінок» сказано: «Роботодавцям забороняється в оголошеннях (рекламі) про вакансії пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі, висувати різні вимоги, даючи перевагу одній зі статей, вимагати від осіб, які влаштовуються на роботу, відомості про їхнє особисте життя, плани щодо народження дітей». Попри те, у багатьох оголошеннях про роботу стать респондентів зазначають.

Як до питань гендеру ставиться молоде покоління (покоління Z)?

Як минулі покоління, це також доволі різне. Тому ставлення є досить поляризованим. З одного боку, молодь цікавиться питаннями рівних прав і можливостей, відвідує активно різноманітні події із гендерної тематики, читає книги. З іншого боку, є й такі, яким радше до вподоби так звані» традиційні цінності», які відстоюють ідеї заборони абортів і виступають проти гендеру. У нас досі бракує відповідних знань у школах щодо, наприклад, планування репродуктивної поведінки.

Хоча, на мою думку, загалом молодь досить відкрита до тематики розмаїття, прав людини.

Чи відбулися якісь позитивні зміни в гендерних питаннях у нашій країні за останні 5–10 років?

Звісно, змін відбулося чимало. У сфері доступу жінок до політики привертається увага до того, що в найвищих органах влади жінок досі досить мало. У липні 2015 року було ухвалено 30-відсоткову квоту для партійних списків на місцевих виборах. Натомість актуальною проблемою залишається позиція жінок у прохідній частині списку та санкції за недотримання квоти, які не прописано. З 1 травня 2016 року Жіночий консорціум України за підтримки Демократичного фонду ООН розпочали дворічний проект «Побудова жіночого політичного лобі в Україні». У Верховній Раді України створено міжфракційне депутатське об’єднання «Рівні можливості».

У сфері трудових прав жінок було розширено права жінок у збройних силах.

На жаль, досі не ратифіковано Стамбульську конвенцію щодо протидії гендерного насильства, але низка організацій і проектів боряться за це.

У сфері шкільної та вищої освіти привертається увага до гендерної тематики. Запускається нова магістерська програма із гендерних студій в університеті ім. Т. Шевченка.

На жаль, досі не ратифіковано Стамбульську конвенцію щодо протидії гендерного насильства, але низка організацій і проектів боряться за це.

image

Проводиться активна боротьба із сексизмом у рекламі, надсилаються скарги до Індустріального гендерного комітету з реклами, приймаються відповідні рішення.

Що можемо зробити сьогодні, щоби подолати гендерну дисткримінацію в Україні?

Передусім, слід не бути байдужими й чітко висловлюватися, якщо бачимо дискримінацію. Звертатися до відповідних органів, покликаних боротися із дискримінацією. На жаль, бракує звернень у суд щодо тих чи інших форм дискримінації, наприклад, сексуальних домагань.

Задля попередження дискримінації доцільно навчати в школі та на робочому місці про це явище, активно працювати зі ЗМІ задля висвітлення цієї тематики.

Що порадите почитати/подивитися тим, хто цікавиться темою гендеру?

У мене є список книг і ресурсів, які я раджу на своїх курсах

Список корисних онлайн ресурсів:

Важливо знати закони, тому:

  • Закон України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» від 8 вересня 2005 р. № 2866–IV [Електронний ресурс] / Верховна Рада України. — Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2866–15
  • Закон України «Про протидію торгівлі людьми» від 20 вересня 2011 року № 3739–VI [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/3739–17
  • Закон України «Про попередження насильства в сім’ї» від 15 листопада 2001 року № 2789–III [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2789–14

Серед книг:

  • Гендер для медій: підручник із гендерної теорії для журналістики та інших соціогуманітарних спеціальностей / за ред. М. Маєрчик, О. Плахотнік, Г. Ярманової [3 видання, випр. і доп.]. — К.: Критика, 2017. https://ua.boell.org/sites/default/files/gender_dlya_medii_2017.pdf

Мій онлайн-курс на Прометеусі:

https://courses.prometheus.org.ua/courses/IRF/101/2015_T2/about

Мої статті знаходяться на http://ekmair.ukma.edu.ua/

Також ось підбірка фільмів, які я підготувала для Укрправди

https://life.pravda.com.ua/culture/2017/03/10/223024/

CreativeMornings/Kyiv  шукає відеографа-волонтера 📹, готового знімати наші лекції  раз на місяць!
Усі відзняті відео публікуватимуться на сайті https://creativemornings.com/ із зазначенням авторства.
Якщо ви хочете долучитися або знаєте когось, кому це може бути цікаво, пишіть на kyiv@creativemornings.com або особисте повідомлення сторінці проекту в Fb: https://www.facebook.com/CreativeMorningsKyiv/

@creativemorningskyiv ищет волонтеров, готовых развивать сообщество креативных людей в Киеве! Нужны люди для самых разных задач: SMM, коммуникации, работа с партнерами, организация мероприятий и не только.
С нас — возможность стать частью международного проекта, воплощать самые безумные идеи, веселиться и заниматься любимым делом. Взамен ожидаем открытости, инициативности и ответственности.
Если хотите к нам присоединиться, скорей заполняйте форму:bit.do/CMKY
DDL— 31 октября:)

Креативность – один из самых востребованных навыков 21 века. Вопреки распространённому предрассудку, каждый из нас обладает творческими навыками и способен развивать креативность. В эпоху технологий и дистанционного образования делать это стало гораздо проще.

Предлагаю подборку из 11 курсов, которые помогут развить вашу креативность.

1.    Ignite Your Everyday Creativity

Государственный университет штата Нью-Йорк, участие в курсе бесплатно (платно в случае получения сертификата).

Курс помогает выявить собственную креативность, рассматривает характеристики креативного человека, рассказывает о понятии креативного процесса и креативном подходе к решению проблем. Также курс анализирует качества креативной среды и учит давать оценку идеям.

Перейти к курсу

2.    Creativity, Innovation and Change

Университет штата Пенсильвания, участие в курсе бесплатно (платно в случае получения сертификата).

Курс рассказывает о понятии креативного разнообразия, типах креативного мышления, позволяет развить навыки креативности. Из курса можно узнать о подходе «быстрых провалов», принципах CENTER и процессе инициирования изменений. Курс наполнен интересными практическими заданиям, заставляющими вас выйти за привычные рамки мышления.

Перейти к курсу

3.    Design Thinking for Innovation

Виргинский университет, участие в курсе бесплатно (платно в случае получения сертификата).

Курс рассказывает о принципах дизайн-мышления и дает инструменты, которые можно использовать для решения проблем. Также в курсе приводятся примеры конкретных организаций, которые использовали подход дизайн-мышления для поиска самых оптимальных решений.

Перейти к курсу

4.    Creativity and Entrepreneurship

Институт креативного предпринимательства Беркли, участие в курсе бесплатно (платно в случае получения сертификата).

Курс рассказывает о предпринимательстве как о креативном процессе и базовом человеческом инстинкте, который можно раскрыть в каждом из нас. В курсе проводятся интересные параллели с миром музыки. Например, вы узнаете, как применять «музыкальное мышление» для решения проблем, выбора карьеры и бизнеса, а также, почему сочинение песен – удачная аналогия развитию карьеры и продукта.

Перейти к курсу

5.    Reinvent Yourself: Unleash Your Creativity

Университет Техаса, участие в курсе бесплатно (платно в случае получения сертификата).

Автор курса – доктор Роберта Несс, TED-спикер, одна из ведущих инноваторов креативного мышления Америки. Курс учит избавляться от привычных шаблонов мышления и генерировать творческие решения жизненных проблем. Вы разовьете свои навыки наблюдения, научите находить неожиданные ассоциации, расширять границы идей и даже думать в обратном направлении. В качестве примеров приводятся реальные кейсы из бизнеса и науки.  

Перейти к курсу

6.    Creative Problem Solving and Decision Making

Делфтский технический университет, участие в курсе бесплатно (платно в случае получения сертификата).

Курс рассказывает об аналитическом подходе к принятию решений, их разработке и внедрению. Подробно рассказывается о семи техниках, позволяющих решать комплексные проблемы, на примерах реальных кейсов. В 2015 году курс получил награду Open Education Consortium как один из лучших.

Перейти к курсу

7.    Innovation Generation: How to Be Creative

Университет Техаса, участие в курсе бесплатно.

Еще один курс от доктора Роберты Несс. Рассказывает о проблемах при поиске новых решений, определяет привычные формы мышления и предлагает новые альтернативы, учит инновационным подходам с использованием таких мыслительных техник как аналогия, разворот, расширение, сужение, изменение точки зрения. Также курс объясняет, как эффективно доносить новые идеи окружающим.

Перейти к курсу

8.    Design Leadership and Innovation

Делфтский технический университет, платное участие с получением официального сертификата (200$).

Курс нацелен на дизайнеров-стратегов, которые стремятся к получению более высокой должности или должности Chief Design Officer. Из курса вы узнаете о процессе ведения стратегических дизайн-проектов, восьми стратегических дизайн-практиках и их инструментах, а также о подходах, объединяющих принципы дизайна и бизнеса. В более широком смысле курс помогает понять, как компании могут создавать ценность с помощью инноваций.

Перейти к курсу

9.    The Power of Colour

Школа дизайна KLC, участие в курсе бесплатно (платно в случае получения сертификата).

Общеразвивающий курс, который будет интересен широкому кругу слушателей. Вам расскажут о физических  и биологоческих процессах, связанных с формированием и восприятием цвета, цветовых теориях, влиянии цвета на культуру, а также правильном и эффективном использовании цвета. Хотя курс не говорит напрямую о креативности, он расширяет границы и выводит за рамки привычного восприятия повседневных явлений.

Перейти к курсу

10.  Культура и Креативность

Программа ЕС и Восточного Партнерства «Культура и Креативность», участие в курсе бесплатно.

Курс по подписке, разработанный программой ЕС совместно с ресурсом Eggheado. В течение семи дней вы получаете на почту статью о разных аспектах культуры и креативных индустрий. Это общеобразовательный курс, который поможет лучше разобраться в понятии культуры, креативных процессах в современных городов, массовой и высокой культуре и роли культуры в разных сферах жизни.

Перейти к курсу

Подготовила: Ирина Прокофьева, официальный представитель CreativeMornings в Киеве.

irenzamza:

Креативность – один из самых востребованных навыков 21 века. Вопреки распространённому предрассудку, каждый из нас обладает творческими навыками и способен развивать креативность. В эпоху технологий и дистанционного образования делать это стало гораздо проще.

Предлагаю подборку из 11 курсов, которые помогут развить вашу креативность.

1.    Ignite Your Everyday Creativity

Государственный университет штата Нью-Йорк, участие в курсе бесплатно (платно в случае получения сертификата).

Курс помогает выявить собственную креативность, рассматривает характеристики креативного человека, рассказывает о понятии креативного процесса и креативном подходе к решению проблем. Также курс анализирует качества креативной среды и учит давать оценку идеям.

Перейти к курсу

2.    Creativity, Innovation and Change

Университет штата Пенсильвания, участие в курсе бесплатно (платно в случае получения сертификата).

Курс рассказывает о понятии креативного разнообразия, типах креативного мышления, позволяет развить навыки креативности. Из курса можно узнать о подходе «быстрых провалов», принципах CENTER и процессе инициирования изменений. Курс наполнен интересными практическими заданиям, заставляющими вас выйти за привычные рамки мышления.

Перейти к курсу

3.    Design Thinking for Innovation

Виргинский университет, участие в курсе бесплатно (платно в случае получения сертификата).

Курс рассказывает о принципах дизайн-мышления и дает инструменты, которые можно использовать для решения проблем. Также в курсе приводятся примеры конкретных организаций, которые использовали подход дизайн-мышления для поиска самых оптимальных решений.

Перейти к курсу

4.    Creativity and Entrepreneurship

Институт креативного предпринимательства Беркли, участие в курсе бесплатно (платно в случае получения сертификата).

Курс рассказывает о предпринимательстве как о креативном процессе и базовом человеческом инстинкте, который можно раскрыть в каждом из нас. В курсе проводятся интересные параллели с миром музыки. Например, вы узнаете, как применять «музыкальное мышление» для решения проблем, выбора карьеры и бизнеса, а также, почему сочинение песен – удачная аналогия развитию карьеры и продукта.

Перейти к курсу

5.    Reinvent Yourself: Unleash Your Creativity

Университет Техаса, участие в курсе бесплатно (платно в случае получения сертификата).

Автор курса – доктор Роберта Несс, TED-спикер, одна из ведущих инноваторов креативного мышления Америки. Курс учит избавляться от привычных шаблонов мышления и генерировать творческие решения жизненных проблем. Вы разовьете свои навыки наблюдения, научите находить неожиданные ассоциации, расширять границы идей и даже думать в обратном направлении. В качестве примеров приводятся реальные кейсы из бизнеса и науки.  

Перейти к курсу

6.    Creative Problem Solving and Decision Making

Делфтский технический университет, участие в курсе бесплатно (платно в случае получения сертификата).

Курс рассказывает об аналитическом подходе к принятию решений, их разработке и внедрению. Подробно рассказывается о семи техниках, позволяющих решать комплексные проблемы, на примерах реальных кейсов. В 2015 году курс получил награду Open Education Consortium как один из лучших.

Перейти к курсу

7.    Innovation Generation: How to Be Creative

Университет Техаса, участие в курсе бесплатно.

Еще один курс от доктора Роберты Несс. Рассказывает о проблемах при поиске новых решений, определяет привычные формы мышления и предлагает новые альтернативы, учит инновационным подходам с использованием таких мыслительных техник как аналогия, разворот, расширение, сужение, изменение точки зрения. Также курс объясняет, как эффективно доносить новые идеи окружающим.

Перейти к курсу

8.    Design Leadership and Innovation

Делфтский технический университет, платное участие с получением официального сертификата (200$).

Курс нацелен на дизайнеров-стратегов, которые стремятся к получению более высокой должности или должности Chief Design Officer. Из курса вы узнаете о процессе ведения стратегических дизайн-проектов, восьми стратегических дизайн-практиках и их инструментах, а также о подходах, объединяющих принципы дизайна и бизнеса. В более широком смысле курс помогает понять, как компании могут создавать ценность с помощью инноваций.

Перейти к курсу

9.    The Power of Colour

Школа дизайна KLC, участие в курсе бесплатно (платно в случае получения сертификата).

Общеразвивающий курс, который будет интересен широкому кругу слушателей. Вам расскажут о физических  и биологоческих процессах, связанных с формированием и восприятием цвета, цветовых теориях, влиянии цвета на культуру, а также правильном и эффективном использовании цвета. Хотя курс не говорит напрямую о креативности, он расширяет границы и выводит за рамки привычного восприятия повседневных явлений.

Перейти к курсу

10.  Культура и Креативность

Программа ЕС и Восточного Партнерства «Культура и Креативность», участие в курсе бесплатно.

Курс по подписке, разработанный программой ЕС совместно с ресурсом Eggheado. В течение семи дней вы получаете на почту статью о разных аспектах культуры и креативных индустрий. Это общеобразовательный курс, который поможет лучше разобраться в понятии культуры, креативных процессах в современных городов, массовой и высокой культуре и роли культуры в разных сферах жизни.

Перейти к курсу

Подготовила: Ирина Прокофьева, официальный представитель CreativeMornings в Киеве.