پا گذاشتن به سوی ناشناخته ها میتواند ترسناک و خطرناک باشد. شما به اطراف حرکت می کنید و به این فکر می کنید که آیا دارید راه درست را طی می کنید و می خواهید بدانید قرار است چه اتفاقی بیوفتد.

گمراه بودن ترکیبی از احتمال و دو به شک بودن است؛ یک بهانه است برای یک قدم نزدیک تر شدن  به زندگی کامل‌. چیزی که شما با آن احساس راحتی می کردید ممکن است دیگر در آن زندگی نباشد، اما یک موقعیت عالی برای ارتباط برقرار کردن دوباره با خود و در آغوش گرفتنِ اکتشاف است.

در میان این لحظات، به فانوس درون‌تان نگاه کنید و به مسیری که شما را هدایت می کند خوب دقت کنید. فانوس شما نوری است که درون شما می درخشد، یک راهنمای ساخته شده از ارزش ها، رویاها و اولویت‌های شماست.

اِنِیس نین، مقاله‌نویس، آن را به بهترین نحو نوشته است: «ناشناخته ها قطب نمای من بودند. ناشناخته ها دانش نامه من بودند. بی نام و نشان ها علم و پیشرفت من بودند.»

نور خودتان را بتابانید. کمک بخواهید و فکر این که باید یک انتخاب بی نقص انجام دهید را رها کنید. شاید احساس کنید که گم شده‌اید، اما تنها نیستید.

دوستان ما در میلوواکی بحث و گفتگو در رابطه با گمراهی را برای این ماه انتخاب کردند و ملیسا لی جانسون تم آن را طراحی کرده است.

رویداد بعدی ما، این جمعه، 24آبان‌ماه، در  پردیس سینمایی اصفهان سیتی‌سنتر، خواهد بود.

عدالت می‌تواند راهی باشد برای تسکین پیدا کردن زمان‌هایی که احساس شکست خوردگی داریم.

وقتی لحظه‌هایی که با عدالت در ارتباط هستند را تجسم می‌کنیم، به پرونده‌ها فکر می‌کنیم، به چکشی که روی میز می‌خورد، یا مردمی که در خیابان راهپیمایی می‌کنند. تغییر زمانی اتفاق می‌افتد که تعدادی کافی از مردم دست‌هایشان را بالا می‌برند تا باهم کار کنند.

نویسنده امید صافی می‌نویسند: «عدالت عشق است و آن را در درون خودش دارد. ما نمی‌توانیم از عشق حرف بزنیم بدون اینه که آن را به عدالت پیوند دهیم و همین‌طور نمی‌توانیم حرفی از عدالت بزنیم مگر آن که با عشق گسترش پیدا کرده باشد.» عدالت زمانی ترمیم کننده است که راه‌حل‌های همدلانه و خلاقانه به خط مقدم آورده شوند.

از طریق گوش دادن مددجویانه، همه ما توانایی شکل دادن لحظاتی که افراد می‌توانند امنیت، قوی بودن و آرامش را احساس کنند داریم.

دوستان ما در «براتیسلاوا» بحث و گفتگو در رابطه با عدالت را برای این ماه انتخاب کردند و «سیمونا سکووا» کار تصویرسازی آن را انجام داده است.

تم ماه جولای «پایان» است.

پایان‌ها فرصت‌های منحصر به‌فردِ پنهانی هستند؛ آن‌ها به روابط، تجربیات، پروژه‌ها و فصول گذشته زندگی‌مان معنا می‌دهند. از سوی دیگر، آغازها رویایی هستند و به‌ما در تجسم مقاصد ویژه‌مان انرژی می‌دهند. تیترهای خبری، جدیدترین استارتاپ‌های در حال رشد و یا مقاصدی که مسافران حتما باید ببینند را تقدیس می‌کنند.

اما به پایان رساندن می تواند حامل لذت معناداری باشد. نویسنده «وس مور» در مورد تفاوت بین شغل و کار می‌گوید: «هدف شما هرگز نباید شروع کردن امور باشد. هدف شما باید به ثمر رساندن آن‌ها باشد.»

هنگامی که ما کاری را به‌درستی به پایان می‌رسانیم، نشان دهندهٔ رشد و تغییر واقعیِ ماست. ما می‌توانیم اهدافی برای پایان دادن به تنهایی، دور شدن از روابط تهی، تغییر عادت‌ها یا انتخاب مسیر شغلی متفاوت خلق کنیم.

راز «پایان» در این است که در واقع شامل احتمالات بی‌شماری است.

تم این ماه را دوستان ما در شهر «ریو دو ژانیرو» برزیل انتخاب کرده اند و «ایسادورا زفرینو» کار تصویر سازی آن را بر عهده داشته است.

رویداد بعدی ما، جمعه ۲۸ تیرماه، در سالن پردیس سیتی‌سنتر اصفهان خواهد بود.

یک صبح جمعه، یک صبحانه‌ی رایگان و یک سخنرانی الهام‌بخش؛ کوتاه‌ترین تعریف ممکن هست برای یک رویداد بین‌المللی که ۱۱مین سال از شروع‌ش رو پشت سر می‌گذاره. در سال ۲۰۰۸، بلاگر سوئیسی، تینا راس ایزنبرگ، وقتی اولین رویدادهای صبح خلاق در شهر نیویورک رو برگزار می‌کرد، احتمالا فکرش رو هم نمی‌کرد که در چنین روزهایی در ۲۰۵ شهر دنیا، مردم یک صبح جمعه در ماه رو به سبکی بگذرونن که اون ابداع کرده بود.

در صبح خلاق، یک شبکه از آدم‌های خلاق‌شهر - و همه‌ی آدم‌ها خلاق‌اند - در کنار هم جمع می‌شن و ماموریت، ایجاد تغییر مثبت در خودمون و اجتماع پیرامون‌مون هست. صبح خلاق بستری‌ برای نزدیک شدن ما به هم، برای پیوند خلاقیت‌های محلی و جهانی کردن این خلاقیت‌هاست.

یک جمعه در ماه، از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۱۱:۳۰، به مدت ۳ ساعت، سحرخیز می‌شیم، صبحانه می‌خوریم و در یک فضای مثبت و صمیمانه، به ایده‌های هم گوش می‌دیم. سخنران؟ صبح خلاق برای هر ماه یک موضوع شگفت‌انگیز داره که بین همه‌ی شهرها مشترک‌ـه. و ما در هر ماه راجع به اون موضوع صحبت می‌کنیم.

در صبح خلاق ما به آزادی و رایگان بودن رویداد پایبندیم. هرکسی با هر جایگاهی در اجتماع می‌تونه در این رویداد شرکت کنه و برای شرکت در رویداد، هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌شه. ما اسپانسرهای دوست‌داشتنی‌ای داریم که هزینه‌های رویداد رو تامین می‌کنن.

ما رو به دوستان‌تون معرفی کنید؛ منتظر باشید و در رویداد بعدی، ما با هیجان منتظریم تا ببینیم‌تون!