Mart ayının küresel teması “Kimlik” için konuşmacımız: Wendy Bilgen,

Wendy ABD'de doğdu, ve 1998 yılında Türk eşi ve iki oğluyla beraber Türkiye'ye göç etti. İnsanların çeşitli küresel bağlamlarda birden fazla ve değişen kimlikleri kavrama ve yaşama biçimleri, bir sosyal hizmetler uzmanı, terapist ve eğitimci olan Wendy'nin birçok farklı yönden ilgisini çekmeye başladı. Araştırmaları ve tedaviye ait deneyimleri, kimliği kişisel ve sosyal dünyalarımızın talepleri tarafından sürekli olarak şekillenmekte olan bir benlik hikayesi olarak görmesini sağladı. Başkalarının olasılık, onarım, yenilik ve sosyal değişim öğelerini barındırarak yaratıcı bir şekilde tutarlı kimlik hikayelerini oluşturmasına yardımcı olmak Wendi'yi mutlu etmektedir.

Kendi kimlik hikayenizi farklı bir biçinde anlatmaya başlamak için cesaretlenmek isterseniz gelip Wendy'i dinleyebilirsiniz.

Bu sunum Powerpoint ile İngilizce olarak yapılacak, ve sunum için Türkçe çeviri notları dağıtılacaktır.

Daha fazla bilgi ve rezervasyon için - creativemornings.com/cities/ayt !

Bu ayki konuşmacımız Aydıncan Ayhan'ı sizlere takdim etmekten mutluluk duyuyoruz.

Aydıncan Ayhan, 1990 yılında Antalya'da doğdu. Hacettepe Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra bir süre beyaz yaka olarak çalıştı. Sonra; daha sosyal daha kendi olduğu bir iş yapmasının gerektiği düşüncesiyle bir arayışa başladı ve Kronotrop ile tanıştı. Yeni nesil nitelikli kahvecilik kariyeri tam olarak bu noktada başladı. “Sosyal, sivil, rutini olmayan bir iş olması fikri bana cazip gelmişti. Üçüncü nesil kahvecilik akımının çizdiği sınırların duygusal ve akılsal yanları bana çok makul geldi ve Kronotrop gibi, ülkede lokomotif konumda olan bir kahvecide büyümek ve orada bilinçlenmek benim için direkt şans diyebilirim. Böyle bir kahvecide olunca  görsel ve sosyal anlamda kendimi geliştirmem daha kolay oldu ve gelecekte kendi kahve dükkanımın hayallerini kurmaya başlamam çok geç olmadı.” diye düşündü. Ve Antalya'da kısa zamanda önemli bir yer edinen Cozy Coffee House'u kurdu.

Daha fazla bilgi ve rezervasyon için - creativemornings.com/cities/ayt !

Hello! I’m Megan McCrary, the host of the newest CreativeMornings chapter in Antalya, Turkey. My wonderful team and I made this video as part of our application to start a CreativeMornings chapter in Antalya. Now that our chapter has been officially approved, we are excited to make these ideas reality and bring the community together this January 2020.

//

Merhaba! Ben Megan McCrary, Antalya'da yeni başlatmakta olduğumuz CreativeMornings bölümünün ev sahibiyim. Harika ekibim ve ben Antalya'da bir CreativeMornings bölümü başlatmak için bu videoyu çektik ve başvuru yaptık. Nihayet başvurumuz onaylandı, bu Ocak 2020'de fikirleri gerçeğe dönüştürmek ve topluluğu bir araya getirmek için heyecan duyuyoruz.

A bit about me // Hakkımda

I am passionate about the intersection of community, care and creativity. I work as a visual artist, illustrator and an art teacher. I also am the founder of Creative Collective Antalya, an organization that connects local artists, facilitates thoughtful discussions, and provides the opportunity to work independently alongside other artists, as well as collaboratively. I love connecting with people and ideas through creativity and the arts, which is why I believe CreativeMornings is such an exciting and inspiring platform.

//

Yaratıcılık, özen ve topluluğun kesişiminden heyecan duyuyorum. Görsel sanatçı, illüstratör ve sanat öğretmeni olarak çalışıyorum. Ayrıca yerel sanatçıları birbirine bağlayan, düşünceli tartışmalar yapmayı sağlayan ve diğer sanatçılarla birlikte bağımsız bir şekilde çalışma fırsatı sunan Creative Collective Antalya'nın kurucusuyum. Yaratıcılık ve sanat yoluyla insanlarla ve fikirlerle bağlantı kurmayı seviyorum, bu yüzden CreativeMornings'in heyecan verici ve ilham verici bir platform olduğuna inanıyorum.

A bit about the team // Ekibimiz hakkında

Every CreativeMornings event is free and run by a team of volunteers.

Wendy Bilgen - social worker, activist and dog lover -  is the co-host.

Umut Kayacan - surfer, beer brewer, and video editing virtuoso -  is our videographer.

Jamie Lee - writer, photographer and visual artist with a knack for watercolor - is our photographer.

Caleb Bilgen - certified coffee roaster, musician, and tech whiz -  is the communications assistant.

Get to know them more through their CreativeMornings pages!

//

Her CreativeMornings etkinliği ücretsizdir ve gönüllü bir ekip tarafından yürütülür

Wendy Bilgen - Sosyal hizmet uzmanı, aktivist ve köpek aşığı. - Ortak sunucumuz

Umut Kayacan - Sörfçü, ev biracısı, video düzenleme virtüözü ve videographerımız.

Jamie Lee - Yazar, fotoğrafçı ve sulu boya ustası bir görsel sanatçı. - Fotoğrafçımız.

Caleb Bilgen - Sertifikalı kahve kavurucusu, müzisyen ve teknoloji uzmanı. - İletişim asistanımız

Onları daha yakından tanımak için CreativeMornings sayfasını ziyaret edin.

Our vision for CreativeMornings // CreativeMornings için vizyonumuz

Antalya is a city filled with natural beauty, ancient ruins, rich traditions, and a vibrant, creative energy. Turkish culture fosters a deep desire for community and connection. Because Antalya is such a mix of tourists, expats, and locals, we have a naturally diverse pool of people living in the city. Our desire for CreativeMornings Antalya is to create an accessible space where the local and international community can come together to learn, connect, and be inspired with creative energy.

//

Antalya, doğal güzellikler, antik kalıntılar ve zengin geleneklerle dolu; canlı, yaratıcı, enerji dolu bir şehir. Türk kültürü topluluğun gelişimi ve iletişimini teşvik ediyor. Antalya, turistler, expatlar ve yerlilerin karışımına sahip olduğundan; çok çeşitli bir insan havuzuna sahibiz. CreativeMornings Antalya için arzumuz, bu şehirdeki yerel ve uluslararası toplulukların bir araya gelip yaratıcı bir enerjiyle öğrendikleri, birbirleriyle bağlantı kurup birbirlerinden ilham aldıkları erişilebilir bir alan yaratmaktır.

How to participate // Nasıl katılırım?

If you’re interested in partnering or volunteering, please email antalya@creativemornings.com. Stay tuned for details and I hope to see you at our launch event!

//

Ortak olmak veya gönüllülükle ilgileniyorsanız, lütfen antalya@creativemornings.com adresine e-posta gönderin. Ayrıntılar için bizi takip etmeye devam edin, sizi açılış etkinliğimizde görmeyi umuyorum!