Patrycja Rozbicka - zdjęcie Grzegorz Stadnik

Nowy rok rozpoczęliśmy ze świeżym powiewem energii w przepięknej przestrzeni Business Link Green2day. Nasi partnerzy śniadaniowi po raz kolejny zaskoczyli nas swoją kreatywnością. Piernik Wrocławski przygotował tematyczne wyroby, które mogły cieszyć oczy wszystkich uczestników, a Słodziej Smaku upiekł pyszny torcik z okazji 3 urodzin CreativeMorningsWRO.

Naszym styczniowym gościem była dr Patrycja Rozbicka, która zinterpretowała temat ROOTS, w kontekście pochodzenia i różnorodności. Dr Patrycja Rozbicka jest organizatorką i założycielką wydarzenia International Days, które już od 5 lat odbywa się we Wrocławiu i ma na celu integrację studentów z całego świata. Przybliżenie obcości i zaobserwowanie ogromnego potencjału, kreatywności i otwartości młodych ludzi niezależnie od pochodzenia — te słowa najlepiej opisują ideę International Days. Prelegentka przybliżyła cały przebieg wydarzenia i zachęciła do udziału w tegorocznej edycji pod hasłem „In ___ we root”, która odbędzie się już w marcu. Każdy uczestnik może znaleźć coś dla siebie: warsztaty, spotkania z gośćmi specjalnymi, projekcje filmów, dyskusje, w skrócie: ogromna dawka inspiracji. Każda edycja zakończona jest after party, podczas którego uczestnicy mogą się jeszcze bardziej poznać i zakorzenić relacje.

Pierwsze w tym roku spotkanie zainspirowało nas do poznawania nowych kultur i bycia otwartym na drugiego człowieka. Patrycja Rozbicka pokazała nam jak ważne są nasze korzenie i pielęgnowanie ich, dzięki właśnie takim inicjatywom jak International Days.