Agata Czachórska - zdjęcie Grzegorz Stadnik

Kolejne wyjątkowe spotkanie mieliśmy przyjemność spędzić w „Łokietka 5 - Infopunkt Nadodrze”, we współpracy z Wrocław x Aleja Bielany & IKEA. Gościem specjalnym w tym miesiącu była Agata Czachórska, która kieruje projektem Circular IKEA Poland.

Agata jest pasjonatką zrównoważonego rozwoju od lat związaną z CSR – koncepcją społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw, według której biznes powinien uwzględniać w swojej strategii przede wszystkim interesy społeczne i ochronę środowiska. Temat LOST, wybrany przez uczestników CM z Milwaukee (USA), rozważaliśmy wspólnie w kontekście utraconej równowagi planety i próbach jej odzyskania.

Nasza prelegentka opowiedziała nam o tym, z czym związana jest strategia zrównoważonego rozwoju pt. „People&Planet Positive”. Dowiedzieliśmy się również, jak w praktyce wyglądają koncepcje cyrkularnego wzornictwa i cyrkularnego projektowania. Podczas spotkania zastanowiliśmy się również, jakich wyborów w codziennym życiu możemy dokonywać, by dbać o naszą planetę. W końcu to małe zmiany dokonywane przez wielu stanowią wielką zmianę dla ogółu.