Łukasz Brud - zdjęcie Grzegorz Stadnik

W ostatni wakacyjny piątek CreativeMorningsWRO odbyło się w imponującym obiekcie Stadionu Wrocław. Gościem, który na swój sposób zinterpretował temat miesiąca, był Łukasz Brud, Sekretarz Generalny Międzynarodowej Rady Piłkarskiej – The IFAB. Co więcej, w tym miesiącu wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Wrocławia.

Na początku prelegent przybliżył nam ostatnie działania, kulisy pracy oraz cele The IFAB — organizacji, która zajmuje się tworzeniem i nowelizacją przepisów gry w piłkę nożną. Usłyszeliśmy o zasadach fair-play i wyznacznikach sprawiedliwości w sporcie, chociaż z powodzeniem można byłoby je zastosować w codziennym życiu. Zaciekawieni tematem uczestnicy mieli jak zawsze możliwość zadania pytań. Na pytanie, czy w ogóle sport może być sprawiedliwy, nasz gość zdecydowanie odpowiedział: „Nie, ale chcemy robić tak, żeby był, jak najbardziej sprawiedliwy”.

Poranne emocje, nie tylko sportowe, potęgowane były niecodzienną panoramą, bo jeszcze nigdy nie zdarzyło nam się zaczynać dnia z widokiem na ogromne trybuny i zieloną murawę. Uczestnicy dzięki uprzejmości gospodarzy mieli nietypową okazję zwiedzić Stadion i poznać jego zakamarki, dziękujemy za wspaniałą gościnę! Jesteśmy pewni, że to spotkanie zrobiło wrażenie nie tylko na miłośnikach piłki nożnej!