Katarzyna Kaczmarek i Yauheniya Chubarava - zdjęcie Grzegorz Stadnik

Sezon letni rozpoczęliśmy w Urban Garden na dachu domu handlowego Renoma, gdzie mogliśmy poczuć klimat nadchodzących wakacji. Tym razem zastanawialiśmy się wspólnie nad tematem WONDER wybranym na czerwiec 2019 przez CreativeMorningsCopenhagen. Nasze prelegentki, Katarzyna Kaczmarek i Yauheniya Chubarava, podeszły do hasła tego miesiąca przez bliski im pryzmat natury.

Dziewczyny założyły jedną z najbardziej oryginalnych kwiaciarni we Wrocławiu — FormaLiści, gdzie na warsztat wzięły owoce, warzywa, rośliny, by tworzyć… jadalne bukiety! W ich naturalnej działalności nic nie dzieje się z przypadku — składniki w większości pochodzą z samodzielnie uprawianego ogrodu społecznego TheDziałks!, a pozostałe części bukietów dostają drugie życie poprzez recykling. Działalność Żeni i Kasi nie kończy się jedynie na alternatywnym tworzeniu bukietów. Ideą przyświecającą im jest promowanie kultury vege i zero waste oraz otaczanie się pięknem przyrody.

Wspólnie ze znajomymi dziewczyny założyły także fundację Plastformers, by motywować, inspirować i przede wszystkim edukować! Ich celem jest ochrona środowiska i promowanie przyjaznych ziemi zachowań konsumenckich, jak zasada 4R (reduce, repair, reuse, recycle, czyli: redukuj, naprawiaj, używaj wielokrotnie, przetwarzaj) czy życie w myśl trzech zadań: troszcz się o Ziemię, troszcz się o ludzi, dziel się nadmiarem.

Podczas tego wyjątkowego poranka Żenia i Kasia nie tylko opowiedziały o cudach wokół nas, ale dodatkowo zaraziły nas miłością do natury.